ר"ח אבא הלל סילבר 12, קומה 14, ר"ג טל: 072-395-2235 פקס: 03-6134000 wb_ariela@yahoo.com

קבלת אזרחות רומנית, צרו קשר כי לעו"ד וינטראוב יש את הכלים לעזור לכם!

רומניה הצטרפה אל האיחוד האירופאי בשנת 2007. בעקבות ההצטרפות מגישים ישראלים רבים, יוצאי רומניה וצאצאיהם, בקשה של קבלת אזרחות רומנית. קבלת אזרחות רומנית מעניקה זכויות רבות בכל המדינות החברות באיחוד האירופאי. עו"ד אריאלה וינטראוב  מתמחה בדיני אזרחות רומנית. בעשור האחרון ליוותה עו"ד וינטראוב מאות  מיוצאי רומני בתהליך הארוך של קבלת אזרחות רומנית. צרו קשר עם עו"ד וינטראוב כדי שגם אתם תוכלו ליהנות מהידע הרחב ומהניסיון הרב.

מי זכאי לקבל אזרחות רומנית?

ב1991 תוקן ברומניה חוק האזרחות הרומנים. בין התיקונים הרבים נכלל גם התיקון המאפשר לכל יוצאי רומניה לרכוש בחזרה את האזרחות הרומנית.

אזרחי רומניה שעלו לישראל מ 7.7.1948 ועד 24.1. 1952 זכאים להגיש בקשה של קבלת אזרחות רומנית. לפי החוק אזרחים אלו עדיין נחשבים לאזרחי רומניה מכיוון שבאותן שנים התיר החוק הרומני להחזיק בשתי אזרחויות במקביל.

תושבי רומניה שעלו לישראל בין 1964 ועד 1966 אינם מחזיקים באזרחות רומנית מכיוון שבתקופה זו הם נדרשו לוותר על האזרחות הרומנית כאשר עלו לישראל, אך לא תמיד ניהלו  השלטונות הרומנים רישומים מסודרים, ולכן ייתכן מאוד כי האזרחות הרומנית של רבים מיוצאי רומניה שעלו בשנים האלו עדיין בתוקף.

יוצאי רומניה שאזרחותם נשללה בשל העלייה לישראל רשאים להגיש בקשה לחידוש האזרחות הרומנית עבורם ועבור ילדיהם מתחת לגיל שמונה עשרה.

צאצאים בוגרים, מעל גיל שמונה עשרה, של יוצאי רומניה שאזרחותם נשללה רשאים להגיש בקשה של קבלת אזרחות רומנית. כדי לקבל אזרחות רומנית עליהם לעמוד במספר תנאים. עליהם להוכיח כי הם שולטים בשפה הרומנית, ולהוכיח כי אובדן האזרחות הרומנית של בני משפחתם היה בנסיבות שלא היו תלויות בהם.

הזכאות של קבלת אזרחות רומנית היא לצאצאים עד דור שלישי.

על התהליך של קבלת אזרחות רומנית

 קבלת אזרחות רומנית היא תהליך ארוך העשוי להימשך כשנה וחצי בממוצע.

יש להגיש מסמכים לשגרירות הרומנית, תעודת לידה של הזכאי בעצמו, תעודת נישואין, תעודת יושר ממשטרת ישראל וממשטרת רומניה ולצרף את הפרטים הרלוונטיים כמו היכן נולדו, היכן גרו, מתי עזבו את רומניה ועוד. כל המסמכים צריכים להיות מתורגמים לרומנית בצירוף אישור תרגום מאת נוטריון מורשה.

על כל מי שמבקש בקשה של קבלת אזרחות רומנית לחתום על הצהרה כי אין בכוונתו לפגוע ברומניה.

השגרירות הרומנית בישראל מעבירה את כל המסמכים לממשלת רומניה. ממשלת רומניה מפרסמת את הבקשה בילקוט הפרסומים ומבקשת מכל מי שיש לו התנגדות להענקת האזרחות למבקשים להגיש את ההתנגדויות.

 אם אין התנגדויות, ממליץ משרד המשפטים הרומני על קבלת אזרחות רומנית.

לאחר קבלת האזרחות נדרש האזרח החדש להסדיר את כל השינויים ברישום האוכלוסין הרומני. עליו לבצע את השינויים במקום שבו היה גר ברומניה. מטרת הבקשה למנוע חוסר זהות בין הפרטים במרשם האוכלוסין הרומני.

צרו קשר עם עו"ד אריאלה וינטראוב, כי אנו הכתובת לעזרה!

  • כדי לזרז את התהליך ולסיים אותו בהצלחה נדרשת התערבות של אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים בתהליך של קבלת אזרחות רומנית
  • עו"ד וינטראוב ליוותה בשנים האחרונות מאות מיוצאי רומניה שהגישו בקשה של קבלת אזרחות רומנית.
  • עו"ד וינטראוב נמצאת בקשר מתמיד עם שגרירות רומניה בישראל ועם אנשי קשר מקצועיים ברומניה.
  • עשרות לקוחות ישמחו להעיד על הטיפול המסור ועל השירות האדיב. צרו קשר, צוות המשרד ישמח לעזור גם לכם!
התקשרו כעת