ר"ח אבא הלל סילבר 12, קומה 14, ר"ג טל: 072-395-2235 פקס: 03-6134000 wb_ariela@yahoo.com

צור קשר:

לפניות וייעוץ מקצועי, מלא/י את הטופס ונחזור אליכם בהקדם:

מפת הגעה:

לחצו כאן כדי לראות הסברי הגעה

דרך אבא הלל 12, רמת גן, ישראל

סרקו את הברקוד:

chart

זכאות אזרחות רומנית

הניסיון בדבר זכאות אזרחות רומנית נאסף ב- 6 השנים האחרונות, תוך ליווי של מאות לקוחות לקבלת אזרחות רומנית, קשר ישיר עם שגרירות רומניה ואנשי קשר קבועים ברומניה.
זכויות אזרחות רומנית מאפשרות: לעבוד, לגור, ללמוד ולסחור ברומניה. אם דרכון רומני בידכם ייפתחו בפניכם אפשרויות של יזמות עסקית ברומניה, רכישה והשכרה של נכסי נדל"ן ברומניה, ובמדינות אחרות באירופה, מלגות לימודים במוסדות להשכלה גבוהה ברחבי רומניה, זכות שהות במדינות אירופה ללא הגבלה בזמן, בנוסף צפוי דרכון הרומני להעניק קבלת אשרת כניסה לארצות הברית ללא צורך בויזה.
בכל שלב אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר לקבלת פירוט נוסף בטלפונים הרשומים בראש ותחתי העמוד וכן בדף"צור-קשר".

מי זכאי לקבלת אזרחות רומנית – דרכון רומני ?
1. מי שנולד ברומניה או מי שנולד בארץ להורים ממוצא רומני.

2. ישראלים שעזבו את רומניה והם בעלי אזרחות רומנית מבלי שידעו על כך. הכוונה לאזרחי רומניה שעזבו את רומניה אחרי מלחמת העולם ה-2 והגיעו לארץ בתקופה שבין יולי 1948 ועד סוף 1951 ותחילת 1952 ולא נדרשו לוותר על האזרחות וכן אלה שהגיעו ב- 1964-66, סוף שנות ה-70 ואילך.

3. ילידי רומניה שויתרו על אזרחות רומנית בעת יציאתם מרומניה, זכאים לבקש מחדש את אזרחותם. (להבדיל מילידי רומניה שעזבו למדינה אחרת ומשם עלו לישראל. שימו לב, גם ילדיהם של הנמנים עם קבוצה זו זכאים לקבל אזרחות רומנית, מאחר ונולדו להורים ממוצא רומני, התהליך במקרה שלהם יהיה ארוך יותר).

4. צאצאים של העונים להגדרות בסעיפים 2,3 לעיל, זכאים אף הם לקבל אזרחות רומנית גם במקרה שההורה אינו בחיים, הזכאות אינה כוללת את בת\בן הזוג של הצאצאים אלא רק את ילדיהם.

5. אלה שעזבו את רומניה עד סוף 1949 ותיקיהם לא נמצאים בארכיב משרד הפנים הרומני, דרכם לקבלת אזרחות רומנית ארוכה יותר ולא בטוחה כמו לגבי אלה שעלו החל משנת 1950.

6. אלה שעזבו את רומניה עד סוף 49 ותיקיהם אינם נמצאים בארכיב משרד הפנים הרומני, דרכם לקבלת אזרחות רומנית, ארוכה יותר ולא בטוחה כמו לגבי אלה שעלו החל משנת -1950. 7.ילידי חבלי ארץ כגון מולדובה ואוקראינה, חלקים שהיו שייכים לרומניה וסופחו לרוסיה ב 1940 ,ערב מלחמת העולם ה-2, שהם או הוריהם או סביהם, נולדו לפני שנת 1940, זכאים לאזרחות רומנית בתנאי שעלו לארץ מרומניה, דהיינו חזרו לרומניה אחרי המלחמה.

8. ילידי חבלי ארץ-כגון מולדובה וחלקים מאוקראינה, חלקים שהיו שייכים לרומניה וסופחו לרוסיה ב 1940, ערב מלחמת העולם ה-2 ועלו לארץ ממדינות אלה, חייבים לפנות אל שגרירות רומניה לצורך בדיקת זכאותם לקבלת אזרחות רומנית.

מי לא זכאי לקבל אזרחות רומנית ? ילידי רומניה שעזבו למדינה אחרת וקיבלו בה אזרחות ולאחר מכן עלו לארץ, כלל אינם זכאים לקבל אזרחות רומנית, " מניסיוננו במקרים אלה מומלץ שלא להגיש כלל בקשה, מאחר והיא נדחית על הסף.
נוכח העלויות הכרוכות בתהליך, מומלץ לא להשקיע כספים מיותרים ומאמצים בהגשת בקשות" אזרחות רומנית זכאות תשובות נוספות האם כדי לקבל אזרחות רומנית אתה קודם כל צריך ללמוד לדבר רומנית ? רצוי אך לא חובה.

אם אמא שלי מקבלת אזרחות רומנית שלה בחזרה לאחר שאיבדה אותה, האם אני לא מקבל אזרחות באופן אוטומטי ?בתור הבן שלה ? בן יכול לקבל אזרחות רומנית רק במידה והוא קטין ואימו ביקשה לצרפו לבקשה שלה. הילד יוכל לבקש בעצמו רק לאחר גיל 18.

התקשרו כעת