ר"ח אבא הלל סילבר 12, קומה 14, ר"ג טל: 072-395-2235 פקס: 03-6134000 wb_ariela@yahoo.com

צור קשר:

לפניות וייעוץ מקצועי, מלא/י את הטופס ונחזור אליכם בהקדם:

מפת הגעה:

לחצו כאן כדי לראות הסברי הגעה

דרך אבא הלל 12, רמת גן, ישראל

סרקו את הברקוד:

chart

אישור נוטריוני

אישור נוטריוני – כדי לתת לכל מסמך תוקף משפטי
אישור נוטריוני נדרש פעמים רבות במסגרת הליכים ממשלתיים או משפטיים.
אישור נוטריוני הוא בעל משמעות משפטית גבוהה, כל אישור המקבל את חתימת הנוטריון הופך להיות אישור בעל תוקף משפטי.
עו"ד אריאלה וינטראוב היא נוטריון בעלת ותק של למעלה משלושים שנה. זקוקים לאישור נוטריוני, צרו קשר, צוות המשרד ממתין לכם.

שלושה דברים על מקצוע הנוטריון
עבודת הנוטריונים בישראל מוסדרת בחוק הנוטריונים התשל"ו – 1976.

כדי לקבל רישיון נוטריון על המבקש להיות עורך דין חבר לשכת עורכי הדין, בעל ניסיון של עשר שנים לפחות בתחום עריכת דין. עורך דין שלא הורשע בעבירה שיש עמה קלון ועבר השתלמויות מיוחדות בתחום.

לפי סעיף שבע לחוק הנוטריונים, מוסמך הנוטריון לבצע פעולות שונות כמו אימות חתימה על מסמך, אישור חתימה, אישור נכונות העתק, אישור נכונות תרגום, לאשר תצהיר, לאשר כי פלוני או אלמוני נמצאים בין החיים ועוד.

מהו אישור נוטריוני?
אישור נוטריוני נדרש פעמים רבות בטיפול בהליכים משפטיים או ממשלתיים.
בכל מקרה שבו נדרשת הגשת מסמכים או תעודות שונות, אישור נוטריוני מאשר את נכונות המסמך או את נכונות ההעתק של המסמך וגם את נכונות התרגום.

לעתים רבות אישורים המוגשים לרשויות השופטת או לרשויות שונות ללא אישור נוטריוני הם חסרי ערך. רק אישור נוטריוני מעניק למסמך תוקף משפטי ומאמת את הכתוב בו.

אישור נוטריוני הוא אישור החתום בחתימת נוטריון ובחותמת הנוטריון. חותמת הנוטריון היא חותמת לחץ העשויה ממתכת שעליה כתוב את שם הנוטריון.
המילה נוטריון כתובה בעברית, באנגלית, בערבית ובצרפתית.
אם האישור הנוטריוני מכיל מספר עמודים, נקשרים כל העמודים יחד בסרט אדום המחובר אל התו האדום אשר בחותמת הנוטריון.

כדי להעניק אישור נוטריוני חייב הנוטריון לוודא כי הפונה אליו הוא כשיר לביצוע פעולה משפטית, פונה מרצונו החופשי ולא מופעל עליו לחץ. אם אחד מהתנאים הללו חסר, לא יוכל הנוטריון למלא את בקשת הפונה ולא יעניק לו אישור נוטריוני.

כאשר הפונה מאושפז בבית חולים או מרותק למיטה, מתן אישור נוטריוני מחייב אישור רפואי המעיד כי הפונה צלול בדעתו ומבין את משמעות הבקשה שהוא מבקש מהנוטריון.

סוגים שונים של אישור נוטריוני
אישור העתק הוא אישור נוטריוני המעיד כי ההעתק נאמן למקור. אישור העתק ניתן לאחר שהנוטריון בדק את האישור המקורי ואת ההעתק ומצא אותם זהים.

אישור ייפוי כוח – זהו אישור נוטריוני המאשר כי לפלוני ניתן אישור לפעול ולחתום בשם אלמוני. אישור העתק יינתן רק לאחר שהובאו בפני הנוטריון הוכחות להענקת ייפוי הכוח.

אישור תרגום הוא אישור נוטריוני המאשר כי תרגום המסמך נאמן לשפת המקור. כדי העניק אישור תרגום על הנוטריון לשלוט היטב בשפת המקור של המסמך ובשפת התרגום. נוטריונים רשאים לתרגם בעצמם מסמכים.

אישור חיים זהו אישור נוטריוני המעיד כי האדם המבקש את האישור נמצא בין החיים, כדי לקבל אישור חיים על הפונה להתייצב ולהזדהות בפני הנוטריון.

אישור רשימת מצאי – זהו אישור המעיד על נכונותה של רשימת המצאי.

אישור אפוסטיל – אישור אפוסטיל דרוש כדי לאשר מסמך ישראלי רשמי בחו"ל. אישור אפוסטיל מוענק על ידי בית המשפט או משרד החוץ. נוטריונים רבים מציעים שירות של הוצאת אישורי אפוסטיל. כדי לקבל אישור אפוסטיל יש להציג את המסמך הישראלי בצירוף אישור נוטריוני.

עו"ד אריאלה וינטראוב היא עו"ד ונוטריון מוסמך.
עו"ד וינטראוב תשמח לייעץ ולסייע בכל פנייה!

 

התקשרו כעת